BSC Unisson JO23-1 begint competitie met enerverend gelijkspel tegen FC Suryoye-Mediterraneo (4-4)

Op zaterdag 31 januari stond voor BSC Unisson JO23-1 de eerste competitiewedstrijd van 2026 op het programma. De Boekelose formatie speelde voor de winterstop in een competitie van acht teams een hele competitie (uit en thuis) en eindigde toen op een keurige vierde plek. Met de winterstop is er een nieuwe indeling gemaakt en in het voorjaar wordt er weer een hele competitie gespeeld. Vorige week zaterdag stond de eerste competitiewedstrijd van 2026 op het programma, maar deze uitwedstrijd bij Sportclub Overdinkel werd vanwege de sneeuwval afgelast.

Op zaterdag 31 januari kon het treffen met FC Suryoye-Mediterraneo JO23-1 op Sportpark De Zweede wel doorgaan. Bij BSC Unisson ontbraken Mees Oude Egberink (blessure), Bastian Blok (blessure), Lars Jonker (blessure), Guus van Aalst (wintersport), Lenn Steenbergen (weekend weg) en  Steven Luttikhedde (Australië). Uit de JO19-1 sloten Hugo van der Molen en Sem Rots aan en uit de JO19-2 was Olivier Lichtenwagner bereid bevonden om na zijn wedstrijd aan te sluiten. Verder maakte Dion Morsink na lange afwezigheid weer zijn opwachting in de wedstrijdselectie.

Opstelling BSC Unisson:

1.Stan Schurink, 15.Jaël Stuivenberg, 2.Cas Boerkamp, 21.Stijn Bloemendaal, 17.Sem Weterholt, 6.Martijn Jorritsma©, 18.Alexander Zivak, 14.Bart Scholten, 20.Sem Rots, 11.Tygo Boers en 8.Lars Bömer

Wissels: 4.Hugo van der Molen, 7.Olivier Lichtenwagner, 9.Dion Morsink en 10.Stan Weterholt


In de eerste helft speelde BSC Unisson ver ondermaats. Voetballend lukte niet verl en daarnaast was er veel aan te merken op de inzet. Na twintig minuten weet Suryoye-Mediterraneo JO23-1 een vrije bal binnen te schieten (0-1) en twee minuten later krijgen de gasten uit Enschede een strafschop. Stan Schurink weet de penalty in eerste instantie nog te keren, maar heeft geen antwoord op de rebound (0-2). Na deze marge van twee probeert Suryoye er alles aan te doen om zoveel mogelijk tijd te rekken en voeren zij een mooi toneelspel op. BSC Unisson laat dit echter gebeuren en zo tikt de tijd rustig verder tot aan de rust.

In de rust is de inzet het enige gesprekonderwerp en komen Stan Weterholt en Dion Morsink in de ploeg voor Sem Rots en Martijn Jorritsma. Met opgeheven hoofd begint BSC Unisson aan de tweede helft, maar bij de eerste de beste counter van Suryoye-Mediterraneo JO23-1 ligt de bal aan de verkeerde kant in het net (0-3).

In de 48e minuut weet BSC Unisson echter de aansluitingstreffer te maken. Het is Dion Morsink, die in de tweede helft voorop in de strijd gaat, die zijn directe tegenstander op een meter of twintig van het vijandelijk doel uitkapt en verwoestend uithaalt (1-3). Vijf minuten later weet Dion voor de tweede keer deze middag/avond het net te vinden als hij vele maler alerter is dan ieder ander op het veld. Stan Weterholt neemt van grote afstand een vrije trap. De keeper van Suryoye-Mediterraneo JO23-1 laat deze inzet los en Dion Morsink is er als de kippen bij om binnen te schieten (2-3). In de 60e minuut maken Olivier Lichtenwagner en Hugo van der Molen hun opwachting. Zij komen binnen de lijnen voor Bart Scholten en Lars Bömer.

Na driekwart wedstrijd spelen weten de gasten uit Enschede op een 2-4 voorsprong te komen als een lange bal achter onze laatste linie valt en beheerst wordt afgerond (2-4). BSC Unisson JO23-1 geeft echter niet op en een kwartier voor tijd maakt Dion Morsink zijn hattrick compleet. Een verdediger van Suryoye kopt een voorzet van Tygo Boers tegen de lat en Dion Morsink weet de rebound tegen de touwen te werken (3-4). Wederom kan BSC Unisson JO23-1 op jacht naar de gelijkmaker en deze valt ook in de laatste minuut van de extra tijd. Een vrije bal wordt vanaf de zijkant ingedraaid door Tygo Boers en wederom heeft de keeper van Suryoye-Mediterraneo JO23-1 de bal niet klem en deze keer is het Stijn Bloemendaal die alert reageert (4-4).

Hierna fluit de KNVB-scheidsrechter vrij snel voor het eindsignaal en vervolgens laten meerdere spelers en begeleiders van de uitploeg zich van hun slechtste kant ziet. De scheidsrechter moet het helemaal ontgelden en kan niet anders dan enkele spelers van Suryoye-Mediterraneo JO23-1 na het laatste fluitsignaal nog een rode kaart te geven.

Aankomende zaterdag speelt BSC Unisson JO23-1 haar volgende wedstrijd en dan komt ESC’25 uit Glanerbrug op bezoek.

Arjan Wissink